Логотип

Розвадівська територіальна громада

Львівська область, Стрийський район

14.04.2025 11:13

Наближається найбільше свято – Великдень, Світле Христове Воскресіння

782550a7-675e-4e4d-8c88-2fabbb1fc6d4.jpg

Наближається найбільше свято – Великдень, Світле Христове Воскресіння. Традиційно це свято збирало до храмів величезну кількість людей – навіть тих, хто зазвичай до храму не ходить. Під час усіх богослужінь священнослужителі та віряни використовують у храмових приміщеннях відкритий вогонь, що становить особливу небезпеку в разі скупчення людей. Тож доцільно нагадати всім правила пожежної безпеки під час участі у богослужіннях.

Зокрема, не допускається залишати без нагляду відкритий вогонь, свічки, лампадки. Тримаючи свічку в руках, потрібно стежити, щоб вогонь не потрапив на волосся під час поклону, на власні або чужі речі. Слід також стежити й за іншими свічками, що потрапляють у поле зору, дотримуватися безпечної відстані між вірянами. Дорослі мають пильнувати за дітьми і не дозволяти їм бавитися з вогнем.

У разі виникнення пожежі слід негайно:

1. викликати пожежно-рятувальні підрозділи за телефоном 101. При цьому необхідно назвати:

- адресу об’єкта;

- кількість поверхів будівлі, де виникла пожежа;

- місце виникнення пожежі;

- наявність людей в осередку пожежі;

- своє прізвище;

2. вимкнути електроенергію;

3. розпочати гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння. Водночас пам’ятати, що електромережу, електроприлади слід гасити тільки вуглекислотними, порошковими вогнегасниками. Заборонено гасити їх водою або пінними вогнегасниками;

4. вжити заходів з евакуації людей, збереження матеріальних цінностей, запобігання виникненню паніки. Допомогти евакуюватися іншим, особливо маленьким дітям, особам похилого віку, особам з інвалідністю;

5. викликати (у разі потреби) інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газову, електромережі).

Після закінчення богослужіння люди несуть лампадки й запалені свічки додому. Залишені без нагляду, вони є однією з найпоширеніших причин виникнення пожеж під час святкування Великодня. Повернувшись додому, треба поставити запалену свічку чи лампадку на негорючу підставку, подалі від легкозаймистих предметів.

Фахівці ДСНС неодноразово вказують священнослужителям на необхідність проводити серед прихожан роз’яснювальну роботу з недопущення виникнення пожеж. Запорука успішності цієї роботи – якісне навчання, інструктажі з питань пожежної безпеки настоятелів і служителів культових споруд відповідно до Правил пожежної безпеки для культових споруд.