27.02.2025 09:40
Не зривайте ранньоквітучі весняні рослини-первоцвіти

Ранньоквітучі рослини – провісники весни та теплої погоди, та, на жаль, рослини, які занесені до Червоної книги України використовують як засіб заробітку, хоча зривати та продавати їх заборонено.
Розпочато комплексні заходи для збереження рідкісних і зникаючих ранньоквітучих рослин. Це питання особливо актуальне навесні, коли багато видів, зокрема проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава та інші, перебувають під загрозою знищення через масовий збір і нелегальний продаж.
Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких червонокнижних видів рослин, як білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий тощо призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі їх ареалу.
Державна екологічна інспекція України наголошує, що за незаконне збирання, транспортування чи реалізацію цих рослин передбачені значні штрафи та адміністративна відповідальність:
- Частина перша статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення: за незаконне придбання, збут та розповсюдження об'єктів рослинного світу передбачено штраф від 510 до 1 700 гривень.
- Частина друга статті 88-1: за ті самі дії, вчинені щодо рослин, що зростають у межах природно-заповідного фонду, занесені до Червоної книги України або охороняються міжнародними договорами, штраф становить від 1 700 до 3 655 гривень.
- Стаття 91: за незаконне збирання рослин у межах природно-заповідного фонду передбачено штраф для громадян від 153 до 408 гривень з конфіскацією засобів правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.
- Стаття 90: за знищення рослин, занесених до Червоної книги України, передбачено штраф для громадян від 340 до 510 гривень із подальшою їх конфіскацією.
Закликаємо громадян відмовитися від купівлі первоцвітів та підтримати збереження природного біорізноманіття. Тільки спільні зусилля допоможуть захистити унікальні види рослин для майбутніх поколінь.
Розвадівська сільська рада закликає охороняти навколишнє природне середовище! У випадку виявлення фактів порушень, пропонуємо повідомляти відповідні служби з метою притягнення винних до адміністративної відповідальності.
Поділитись
Дізнайтеся також
04/06/2025
Український ветеранський фонд запустив онлайн-платформу для працевлаштування ветеранів і ветеранок
23/05/2025
Ящур – висококонтагіозне вірусне захворювання, яке вражає худобу і має значні економічні наслідки
23/05/2025
До відома жителів Розвадівської громади!!!
Усі новини